Ściernice Dremel

     Ściernice do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych obrysach i rozmiarach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, polerowania spoin i lutów. Wyśmienicie usuwają zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają powierzchnie zgrubnie oczyszczoną z widocznymi rysami tak jak po pilniku.

     Ściernica Dremel SC541 to jeden z linii artykułów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak podczas pracy istnieje konieczność częstej wymiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza doskonale nadaje się do szlifowania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, z racji tego nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas roboty.

     Ściernice z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, granitu. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak szybko zużywać.

     Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od rodzaju łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie kompletnie tępy.

Końcówki polerskie Dremel

     Ten asortyment Dremela służy do wygładzania i alternatywnie satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają użytkownicy do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
     Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Kapitalne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki końcowej mosiądzu i brązu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Dlatego że są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
     Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek o średniej gęstości. Kapitalny do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się także do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. Końcówki filcowe plus pasta do polerowania i możemy z brzydkiej powierzchni uczynić piękne lustro.


     Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one dokładnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie drapią one nawierzchni, bo są miękkie. Odrębna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest wybitnie intrygujący warto spróbować.

Więcej informacji o końcówkach Dremela w kategorii Dremel końcówki i mininarzędzia.

Frezy dremel

Frezy ze stali szybkotnącej o przeróżnych konturach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drzewo, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Świetnie naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają bruzdy profilują powierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to kolejna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Niesłychanie małe główki o zróżnicowanych profilach nadają się do różnego typu prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewno miękkie, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, stopy aluminium.

Frezy węglikowe dremel wytworzone są z nader trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych zarysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nader trwałe i skuteczne w produkcji. Przydają się do obrabiania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do prędkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drewno miękkie, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania kształtów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drzewo, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Mininarzędzia akumulatorowe Dremel

Najmniejszy z rodziny akumulatorowych miniszlifierek Dremel 7700. Zaopatrzony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Lekkie, dopracowane elektronarzędzie znajdzie zastosowanie w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z użyciem mniejszych frezów i narzędzi polerskich.

 

Miniszlifierka Dremel 8000 to nadzwyczaj komfortowe i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe mikronarzędzie. Zostało wyposażone bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim pułapem prędkości 35000  obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim pracować zawsze bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do zastosowań profesjonalnych i amatorskich.

 

Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale także litowo jonowy, z całą pulą zalet. Szlifierka utrzymuje moc przez długi czas mimo braku ładowania, akumulator wystarczy naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został zaopatrzony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

 

W największym stopniu rozbudowane narzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Silny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Cięcie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny przełącznik obrotów i samohamujący silnik.

Opisy ze strony http://sklepdremel.pl/

Miniszlifierki Dremel

Najmocniejszy i najbardziej rozbudowany typ miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest wyłącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na maksymalną moc nawet przy niskich obrotach. Wydajny silnik o dużej sprawności zapewni wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

 

Najbardziej bezawaryjny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany przełącznik obrotów wydajny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych egzemplarzy. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeżeli potrzeba coś naprawdę niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do każdego modelu Dremela, współgrają do niego dowolne przystawki i osprzęt.

 

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas wycofany, ale chyba cieszył się tak dużym uznaniem że firma postanowiła wprowadzić go na nowo. Poza tym ma szansę konkurować z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.

Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>