Pompy premium w myjkach Nilfisk

Ocena użytkowników:  / 2

      Nilfisk-ALTO zasłyną wprowadzeniem na rynek pompy C3 o długiej żywotności. Jest to najwyższej klasy pompa, która od 20 lat znajduje zastosowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Teraz Nilfisk-ALTO wprowadza następną wysokiej klasy pompę do wachlarza swoich wyrobów. To nowoczesna pompa NA6, której budowa była zainspirowana sukcesem C3. Nowa linia pomp zapewni duże korzyści naszym klientom. Otworzy się szeroki wachlarz zastosowań w zakresie ciśnienia aż do 250 bar oraz wydatku wody do 1600 l/h. Dzięki wysokiej temperaturze na wylocie (aż do 80 stopni) pompa będzie w stanie wykonywać pracę w warunkach wysokich temperatur wody nawet w maszynach zimnowodnych. Przyczynia się to do zmniejszenia kosztów mycia, ale zarazem do udoskonalenia jego rezultatów. Pompa posiada olbrzymią i zdumiewającą moc, do jej budowy wykorzystano m.in. 4 tłoki ceramiczne o wysokiej wytrzymałości, wzmocnioną mosiężną głowicę, zawory ze stali oraz dwa łożyska oporowe. W czasie próby projektowej pompa wytrzymała 10 000 godzin nieustannej pracy, jej tłoki w czasie pracy przebyły trasę odpowiednią dla długości 1.5 raza obwodu ziemi. Pompa dysponuje wydajnym silnikiem 4-biegunowym (1450 obr./min.) schładzany powietrzem, zaopatrzony w zabezpieczenie termiczne, co w połączeniu z systemem sterowania aktywowanym przepływem (FA) przynosi dodatkowy komfort pracy i zabezpieczenie silnika przed przeciekami.

 

   

 

 Firma Nilfisk-ALTO tworzy myjki ciśnieniowe zaopatrzone w niezawodne i trwałe pompy krzywkowe wykonane z wysokiej klasy półproduktów odpornych na korozję, takich jak np. mosiężna głowica pompy. Stosowane przez nią silniki 4-biegunowe lub 2-biegunowe chłodzone powietrzem są wielce efektywnymi i bezobsługowymi jednostkami, które gwarantują redukcję strat energii. Silniki te mają zintegrowany automatyczny system start-stop, przez co nie pracują w trakcie przerw w czyszczeniu- nie pobierają energii oraz nie wytwarzają hałasu.

Nie tylko trwałe pompy o wysokiej mocy kwalifikują o tym, że myjki ciśnieniowe Nilfisk-AlLTO są jednymi z najlepszych myjek ciśnieniowych na rynku. Są one wyposażone w innowacyjne systemy wspierające pracę oraz ułatwiające ich użytkowanie. Najwyższej klasy modele gorąco wodne zaopatrzone są w funkcję inteligentnej kontroli serwisowej, która stanowi formę systemu diagnostycznego wskazującego zachodzenie wszelkich nieprawidłowości spowodowanych uszkodzeniem lub zużyciem, co pozwala użytkownikowi na podjęcie bezpośrednich działań lub skontaktowanie się z siecią serwisową. Błyskawiczna rozpoznanie zagrożeń może przyczyniać się do minimalizowania kosztów serwisowania oraz zminimalizowania ryzyka występowania postojów.

     Kolejny system to hydrauliczny system sterowania aktywowany przepływem (FA).Wyposażone jest w niego wiele spośród wysokiej i średniej klasy modeli myjek zimno i gorąco wodnych. Umożliwia on pozostawienie głowicy w trybie gotowości w fazie dekompresji. W rezultacie wdrożenia tej technologii, użytkowanie węża oraz pistoletu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ponowne uruchomienie maszyny jest delikatniejsze i nie sprawia gwałtownych odrzutów pistoletu lub lancy. Na dodatek myjka jest zabezpieczona przed zmianami pracy silnika spowodowanymi występowaniem przecieków na pompie, wężu czy pistolecie zapewniając w ten sposób jej dłuższą żywotność i niezawodność. 

     Nader ważnym elementem dobrej myjki ciśnieniowej są zarówno akcesoria niezbędne do jej użytkowania. Tradycyjna duńska metoda projektowania polega na optymalizacji ergonomii oraz zapewnieniu łatwości użytkowania. Tak samo rzecz wygląda w przypadku ekwipunku Nilfisk-ALTO. Pistolet Ergo 2000 wymaga niewielkiego nakładu energii w celu jego uruchomienia, tym samym przyczyniając Się do redukcji zmęczenia a nawet zagrożenia kontuzji. Myśl techniczna Nilfisk-ALTO nie skupia się wyłącznie na zapewnieniu oszczędności ale również na ochronie zdrowia i kondycji użytkowników.

Pnieważ jest to dosyć obszerny temat i nie wyczerpałem go w 100% napisałem jeszcze art. o myjniach stacjonarnych temat ciekawy ale niszowy.

I artykuł ogólny o myjkach wysokociśnieniowych do zastosowań profesjonalnych

Natomiast dla osób, które potrzebują myjkę do domu i nie wiedzą od czego zacząć mamy poradnik jak wybrać myjkę ciśnieniową.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę Rafał

Stacjonarne myjki Nilfisk

Ocena użytkowników:  / 1

Cześć.
     Temat dosyć ciekawy, poświęcony stacjonarnym układów myjek wysokociśnieniowych.
Nilfisk-ALTO ma kompletną linię rozwiązań stacjonarnych i stanowi godnego zaufania konstruktora instalacji wysokociśnieniowych. Jest firmą, która tworzy nie tylko standardowe produkty. Tworzy zindywidualizowane rozwiązania, tak by podołać wyjątkowym wymaganiom użytkowników. Może potrzebujesz myjki, aby zapewnić higieniczną czystość w masarni, kuchni czy zakładzie przetwórczym? A może chcesz czyścić elementy stalowe ze smaru w swojej fabryce? Maszyny firmy Nilfisk-ALTO można łatwo zainstalować na stanowisku pracy. Fachowo zaprojektowany system rur zapewni łatwość podłączenia się w wybranych miejscach oraz zapewni wielostanowiskowość instalacji. Systemy stacjonarne mają wiele zalet i są projektowane jedynie pod faktyczne potrzeby klienta. Mając system stacjonarny nie trzeba nabywać urządzeń mobilnych by dotrzeć do punktów, gdzie konieczne jest skuteczne mycie wysokociśnieniowe. Teraz można podłączać się do systemu rurowego wężem wysokociśnieniowym oraz pistoletem z lancą lub adekwatnym do zadania innym akcesoriom izacząć pracę w ciągu kilku chwil oszczędzając czas oraz pieniądze. Chemia do myjki ciśnieniowej jest dozowanat automatyczne.

 

myjnia samoobsługowa   

Kolejnym ważnym obszarem działalności Nilfiska są zewnętrze stacje myjni samoobsługowych.
Firma proponuje szeroką gamę maszyn nazwanych: Auto Booster, Solar Booster oraz Truck Booster. Konstruktorzy skoncentrowali się przede wszystkim na otrzymaniu takich jednostek, które zapewnią niskie koszty eksploatacji, niezawodność i znakomite efekty mycia. Co w efekcie prowadzi do zadowolenia Klientów i wygenerowania zysków dla operatorów myjni.

 

 

 

  TRUCK BOOSTER to maszyna do pracy na świeżym powietrzu zaprojektowana z myślą o firmach flotowych, transportowych czy rzeźniczych. Myjka pozawla na czyszczenie m.in. ciężarówek, vanów, maszyn budowlanych, przyczep do przewozu zwierząt.
Kolejny produkt to AUTO BOOSTER. Został skonstruowany na potrzeby klientów, których interesuje inwestycja w samoobsługowe, zewnętrzne myjnie samochodowe. Komercyjne zastosowanie takich myjek na pewno zwiększy prestiż stacji benzynowej. Na marginesie wspomnę że firma wytwarza również komercyjne, zewnętrzne, systemy odkurzaczy samochodowych. Kombinacja konstrukcji ze stali nierdzewnej, kilku programów mycia, wyrzutnik monet, system przeciwdziałający zamarzaniu to najważnejsze elementy stacji Auto Booster. Więcej informacji w firmie Dom Techniczny Wieluń
     W modelu AUTO BOOSTER 5 M wykorzystanoinnowacyjną silnik z modulacją częstotliwości. Dzięki takiemu wyjściu zmniejszyła się liczba części użytych do jego konstrukcji a co za tym idzie kosztów serwisowania. Dodatkowo zmniejszył się poziom hałasu i wzrósł komfort pracy.
Natomiast Solar Boster to stacjonarma myjka gorącowodna zasilana gazem, zapewniająca doskonałe efekty mycia w wielu sektorach przemysłu. Stałe zasilanie paliwem gazowym redukuje potrzebę okresowego uzupełniania paliwa w zbiorniku.


     Seria SOLAR BOOSTER G wyposażona jest w sprawdzone rozwiązanie techniczne kotła - EcoPower, dzięki czemu koszt podgrzania wody do pożądanej temperatury jest możliwie jak najniższy. W wypadku ustawieniu temperatury na 60°C (wystarczajacej do standardowych aplikacji) kocioł pozostaje w trybie EcoMode zużywając znacznie mniej paliwa. Na pełnej mocy kocioł podgrzewa wodę do wyższej wartości, co umożliwia oczyszczenie powierzchni np. ze smarów lub tłuszczu.

 

Myjki przemysłowe Nilfisk Wieluń

Ocena użytkowników:  / 2

Witam
       Firma Nilfisk-ALTO robi maszyny czyszczące, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i proponuje ona unikalne rozwiązania dla każdego klienta. M. In. oferuje sporo rozwiązań i innowacji w przemyśle samochodowym. Obojętnie jaki to model samochodu czy też ciężarówki lub vana czy nawet autobusu tu są produkty myjni stacjonarnych ( do poczytania art. myjki stacjonarne ) . Jak i niezależnie od miejsca pracy, czy jest nim garaż, salon samochodowy czy stacja benzynowa, firma Nilfisk-ALTO zapewni Ci wymaganą czystość. Zróżnicowana oferta rozwiązań jawnie wspiera Twoje cele ekonomiczne, chroni wartość inwestycji, zwęża koszty konserwacji oraz natęża zyski. 

       Największe wymagania w stosunku do sprzętu i ludzi stawia rolnictwo. Obojętnie czy jesteś hodowcą trzody chlewnej czy producentem wina lub właścicielem przetwórni owoców i warzyw, firma Nilfisk-ALTO oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego zadania. Dysponuje stacjonarnymi systemami do budynków gospodarczych i magazynów jak i jednostkami mobilnymi, które sprawdzają się przy pracy na liniach produkcyjnych. Jak również na łonie natury czy przy myciu maszyn rolniczych. Myjki ciśnieniowe poprzez odkurzacze przemysłowe i maszyny do mycia i zamiatania podłóg, do jednostek mobilnych po stacjonarne firma Nilfisk-ALTO może zaoferować produkty, które zaspokoją każdą potrzebę czyszczenia- z dostateczną mocą do obsługi tego zadania.


        Jednym z ich ciekawych wdrożeń jest niezależne zasilanie i wykorzystanie naturalnych źródeł wody. Są to cechy myjek ciśnieniowych firmy Nilfisk-ALTO przystosowanych do pracy w terenie. Zimno i gorąco wodne urządzenia zasilane benzyną- POSEIDON PE lub olejem napędowym- NEPTUNE DE. Zdołają pracować tam, gdzie nie ma dostępu do prądu oraz dostępu do standardowych źródeł wody. Te myjki mogą czerpać wodę za zbiornika, studni a nawet rzeki, dzięki czemu idealnie nadają się do pracy w terenie. Myjki zasilane silnikami benzynowymi lub diesla i zdolne do czerpania wody ze zbiorników, rzek czy studni są świetnym wyjściem do zastosowania w rolnictwie i budownictwie. Idealne połączenie wysokiej funkcjonalności i maksymalnej wygody, perfekcji technicznej i solidności ( i żeby nie być gołosłownym to kieruję do informacji o pompach w myjkach ciśnieniowych premium).. Znakomite rozwiązanie do każdego rodzaju czyszczenia- dostosowane, wydajne i ekonomiczne.
        Konstrukcja nowego budynku lub remont starego wymaga użycia najbardziej efektywnych rozwiązań. A każdy dzień na placu budowy przynosi nowe wyzwania w zakresie zachowania czystości. Kluczowe do tego celu są profesjonalne maszyny o dużej siły przeciw najtrudniejszemu brudowi. Mocne i odporne myjki wysokociśnieniowe oraz odkurzacze do pracy na sucho i mokro, wspomagane przemysłowymi zamiatarkami bezpyłowymi na podłożach o różnej budowie i nawierzchni. Wszystko jest dostępne w firmie Dom Techniczny w Wieluniu. Fabryka Nilfisk-ALTO, tworzy takie specjalistyczne maszyny odpowiadające potrzebom klientów z całego świata.


        Również produkcja i magazynowanie stanowią wyzwanie. Hale produkcyjne, magazyny, punkty obsługi klienta, parkingi i biura wymagają regularnego czyszczenia. Właśnie tu powstają najwyższe wymagania w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności- firma Nilfisk-ALTO może im sprostać, ponieważ jako wytwórca rozumie szeroką wielorakość aplikacji czyszczenia, które muszą być wprowadzone na tym obszarze, jak i to, z jaką częstotliwością przebiega praca w placówkach tego typu. Posiadając wiedzę i wieloletnie doświadczenie firma Nilfisk-ALTO jest w stanie sprostać tym dużym wymaganiom i konstruuje solidne maszyny o wysokiej, jakości i długiej żywotności, które zajmują najwyższe miejsca w globalnych rankingach.

Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>